Pět způsobů, jak najít novou hudbu

Stalo už se vám někdy, že vás omrzelo poslouchat vaše oblíbené, ale už tisíckrát oposlouchané hitovky, chtěli jste najít něco nového, ale nevěděli jste, jak na to? Něco takového už nejspíš zažil úplně každý. Naštěstí ale už víme, co v takovém případě dělat. Kde najít novou inspiraci, když už nás naše stará hudba nebaví? Jak svému hudebnímu přehrávači přinést novou múzu? Zde najdete pět způsobů, jak najít novou hudbu.

1. Živé koncerty

Live ConcertsZdaleka nejzábavnějším způsobem, jak objevovat nové interprety a žánry, je navštěvovat koncerty v různých menších i větších klubech. Pokud máte to štěstí a bydlíte ve větším městě, určitě tam o víkendu najdete alespoň jeden podnik, kde kapely a zpěváci předvádějí svůj talent. Kromě opravdového hudebního zážitku, kdy si každý tón vychutnáte z první ruky, si také můžete užít večer strávený se starými přáteli nebo novými známými a vypít si u toho pár skleniček.

2. YouTube

Na YouTube se nová hudba hledá opravdu snadno. Stačí si najít song, který se vám líbí (nebo se vám minimálně líbil předtím, než jste ho slyšeli stokrát po sobě) a kliknout na jedno z doporučených videí na pravé straně obrazovky. Je téměř jisté, že se vám výsledek bude líbit.

3. Spotify

Spotify je hudební služba, která svým klientům umožňuje zdarma a legálně poslouchat téměř jakoukoli hudbu, na jakou si vzpomenou. Kromě toho na Spotify najdete také statisíce tématických playlistů, díky kterým je objevování nových skladeb tou nejjednodušší záležitostí na světě.

4. Rádio

Ačkoli už v dnešní době rádio není tak populární, jako bývalo před deseti lety, stále se (zejména mezi řidiči) těší velké oblibě. Zkuste si zapnout libovolnou stanici a nechat se inspirovat. Kdybyste náhodou měli problém zjistit název skladby která se vám líbí, zkuste použít třeba mobilní aplikaci Shazam.

5. Hudební televize

Pokud máte rádi hudbu doprovázenou video klipy, zkuste se podívat na některou z hudebních televizí – třeba na české Óčko nebo na americkou MTV.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *