Nic se nevyrovná dobré české hudbě

Monkey BusinessJak se pozná zapalený hudební fanoušek? Často od něj uslyšíte větu, která začíná slovy “už jste slyšeli novou …” (sem doplňte název kapely nebo skladby). Správní hudební fanoušci mají přehled o tom, které kapely teď nejvíc frčí a které skladby stojí za poslechnutí. Rádi vám přinášíme přehled českých hudebních kapel, které nesmíte přehlédnout.

Monkey Business

Monkey Business jsou zábavnou sedmičlennou skupinou, která vznikla již v roce 1999. Od svého vzniku kapela vydala šest studiových alb s funky skladbami pro potěšení svých věrných fanoušků. Kapela je známá pro své divoké show, do kterých často zahrnují elementy cirkusových vystoupení. Monkey Business nesmíte brát příliš vážně, zaměřte se spíš na vzrušující funkový beat a odvažte se na tanečním parketu. Monkey Business jsou také známé pro svá videa s velkým rozpočtem, která se často natáčí v exotických místech a zaměřuje se na jachty nebo rychlá auta (občas oboje).

Mandrage

Kapela Mandrage vznikla v roce 2004 a od té doby získala velkou přízeň fanoušků díky originálním soft-rockovým skladbám. V čele čtyřčlenné kapely stojí Vít Starý, který má na svědomí zpěv a také hraje na kytaru. Písničky od Mandrage mají velmi chytlavé a osobité názvy, jako například Kapky proti slzám, Už mě víckrát neuvidíš či Šrouby a matice. Je zajímavé pozorovat, jak se jejich hudební tvorba postupem času vyvíjí, bez pochyb fanoušky čeká ještě nespočet hudebních překvapení.

Nightwork

Spolužáci František Soukup a Emil Kopt společně strávili nějaký čas mimo školu tvorbou hudby, která se později dočkala uznání světa pod názvem Nightwork. Většina členů kapely jsou herci, jejichž cílem je spojit hudbu i divadlo. Kapela se těší poměrně rychlému výstupu na úspěch: jejich první video se dočkalo přes tři miliony shlédnutí na YouTube, a v roce 2010 kapela obdržela prestižní hudební cenu Anděl a to hned ve tři kategoriích: jako kapela roku, video roku (Návleky – tepláky) a album roku!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *