Nejpopulárnější čeští interpreti

1. Karel Gott

Karel GottKarel Gott, často nazývaný mimo jiné Božský Kája, je osobnost, která si na žádném seznamu populárních českých hudebníků nezaslouží jiné než první místo.

Tento talentovaný tenor se narodil v roce 1939 a jeho zpěv si zamilovalo mnoho generací Čechů i občanů mnoha jiných států.

Pro svůj přínos české hudbě získal mimo jiné už několik desítek ocenění Zlatý (Český) Slavík.

Mezi největší hity Karla Gotta patří (mimo jiné) písně Lady Carneval, Kávu si osladím nebo Trezor.

2. Helena Vondráčková

Ve výčtu nejoblíbenějších českých interpretů nesmíme rozhodně zapomenout na Helenu Vondráčkovou.

Tato sympatická blondýnka v českém hudebním průmyslu působí už přes padesát let a stále si udržuje poměrně širokou fanouškovskou základnu.

3. Lucie Bílá

Lucie Bílá, jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček minulosti i současnosti, se v civilním životě jmenuje Hana Zaňáková a narodila se v roce 1966.

Za zmínku rozhodně stojí například její písně Láska je láska nebo Jsi můj pán.

4. Kabát

Kapela Kabát pochází z Teplic a působí už více než 30 let.

Za dobu svého fungování si tato rocková partička v čele s charismatickým Pepou Vojtkem stihla nasbírat jak velké množství zarytých fanoušků, kteří neposlouchají nic jiného, tak řadu odpůrců a kritiků, kteří kapele vyčítají především až primitivní jednoduchost její hudby.

5. Kryštof

Skupina Kryštof se, mimo jiné díky promyšleným textům havířovského rodáka Richarda Krajča a propracovanému zvuku, už několik let pohybuje na popředí české hudební scény.

Formace se za léta svého působení posunula od melancholického soundu skladeb Obchodník s deštěm nebo Rubikon k euforickému feelu skladeb, jako je vloni vydaný Srdcebeat.

6. Chinaski

Poprocková kapela Chinaski pojmenovaná podle jedné z postav beatnického spisovatele Charlese Bukowského je populární především díky svým chytlavým melodiím a vtipným textům frontmana Michala Malátného.

Funguje už 27 let a stihla vydat hity jako První signální, Vedoucí, Tabáček nebo Hvězdy nad Prahou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *